fbpx

Poznaj metodę nauki języka angielskiego dla przedszkolaków „Pick Up Sensory English” 

Czy wyobrażasz sobie lekcję angielskiego, na której dzieci ucząc się o pogodzie, robią eksperymenty z suchym lodem (tak :), to ten jakby dym unoszący się nad blatem stołu)? Poznając owoce, robią samodzielnie sałatkę do zjedzenia, a także pachnącą truskawkę z ciastoliny? Ucząc się o oceanach, mogą pobawić się w sztucznym, sensorycznym oceanie z hydrożelu?

W Pick Up Sensory English dbamy, aby mali poligloci dotknęli niedotykalne, zobaczyli niewidzialne, pobudzili i wyostrzyli zmysły, a przy tym zanurzyli się w angielskim poprzez sensoryczne doświadczenia. 

Dlaczego połączyliśmy w metodzie Pick Up naukę angielskiego z sensoryką? 

Dzieci w wieku 3-6 lat kochają poznawać świat. A poznają go najlepiej poprzez dotyk, węch, wzrok, ruch. Poprzez takie działania chłoną informacje holistycznie — całym swoim ciałem i umysłem. Kluczową rolę w tym procesie odgrywają emocje. Im są bardziej pozytywne, tym trwalsze zachodzą procesy zapamiętywania. Tym sposobem doświadczenia, które wzbudzają ciekawość, ekscytację i podziw, odbierane są jako priorytetowe, a przez to otwierają u najmłodszych drogę do dalszych ekscytujących odkryć.

Ta inspiracja dała nam pretekst do wplatania w naukę angielskiego zabaw sensorycznych. Efekt tego eksperymentu zachwycił nas. Bo tym sposobem każda lekcja budziła zachwyt u najmłodszych, angażowała ich w pełni w każdej minucie, przynosiła szybkie efekty i dodawała odwagi nawet najbardziej nieśmiałym dzieciom do podejmowania wyzwań językowych.

Lata udoskonalania scenariuszy lekcji przyniosły unikatowy owoc — jedyną w Polsce metodę nauki angielskiego dzieci w wieku 3-6 lat poprzez multisensoryczne zabawy i eksperymenty.

Nauka angielskiego przebiega w tak ekscytującej atmosferze, że nie musimy namawiać dzieci do nauki angielskiego. One robią to chętnie same z siebie. 

Maluszek Pick Up:

 • wUczy się holistycznie i rozwija
 • Jest zanurzone w angielskim
 • Kocha projekty sensoryczne
 • Chętnie chodzi na lekcje

Co warto wiedzieć o metodzie Pick Up?

 • Nauka angielskiego przebiega w tak ekscytującej atmosferze, że nie musimy namawiać dzieci do nauki angielskiego. One robią to chętnie same z siebie.
 • Prawda jest taka, że nasi pickupowi kursanci nie mogą doczekać się kolejnej lekcji, bo zawsze na niej tworzą samodzielnie nowe sensoryczne projekty z efektem wow, które z radością zabierają do domu na pamiątkę.
 • Metoda wykorzystuje nowoczesne odkrycia neurodydaktyczne, które działają piorunująco skutecznie w procesie poznawania i zapamiętywania.
 • Na każdej lekcji nasi uczniowie przyswajają aż 5 razy więcej słów niż na standardowym kursie. W skali miesiąca efekt wygląda imponująco, a co dopiero w skali roku czy całej 3-letniej ścieżki 🙂
 • Lektorzy cały czas mówią do dzieci po angielsku, co jest najbardziej naturalnym sposobem nauki języka. Dzięki temu uczniowie oswajają się z angielskim, zanurzają się w nim, a przez to szybciej zaczynają wykorzystywać go w komunikacji.
 • Metoda nie tylko uczy języka angielskiego, ale również wspiera wszechstronny rozwój dziecka. Wykształca i poprawia motorykę małą (rysowanie, lepienie z plasteliny, zawiązywanie sznureczków, zapinanie guzików, pisanie) i motorykę dużą (bieganie, taniec, śpiewanie, skakanie, pokonywanie przeszkód, gra w piłkę, zabawy z równowagą, koordynacja ruchowo-wzrokowa), a także wprowadza dziecko w świat literek, czytania globalnego i piśmiennictwa.
 • Nasze zajęcia z angielskiego pozwalają lepiej poznać i zrozumieć świat i otaczającą dziecko rzeczywistość.
 • Nie oszczędzamy na materiałach do zabaw sensorycznych. Skoro podjęliśmy decyzję, że chcemy dotykać angielskiego i budzić zmysły podczas poznawania języka, potrzebujemy do tego mnóstwa materiałów. Pachnące kulki z hydrożelu, ciecze nienewtonowskie, piaski kinetyczne, makarony, kasze i mąki, farbki kolorowe bezpieczne dla skóry, piankoliny, SLIME, sensoryczne materiały plastyczne, ruchome oczka, włóczki, guziczki, szyszki, kamyki, sznureczki… Moglibyśmy tak wymieniać bez końca.
 • Na każdej lekcji dzieci tworzą sensoryczny projekt plastyczny, który zabierają ze sobą na pamiątkę do domu.
 • Dajemy rodzicom święty spokój 🙂 Dzieci wychodzą z zajęć naładowane pozytywną energią, ale też przyjemnie wyeksploatowane do tego stopnia, że szybciej zasypiają, dając rodzicom wolny wieczór.
 • Przyzwyczajamy dzieci do rytmu dodatkowych zajęć. Dzięki temu wchodzą w pewne przyzwyczajenie, że należy się dodatkowo uczyć, aby więcej w życiu osiągnąć. Dzięki kursom Pick Up uczniowie wyrabiają w sobie silny charakter (systematyczność, obowiązkowość, pracowitość, niepoddawanie się itp.).
 • Mamy przemyślaną, doskonale zaprojektowaną ścieżkę językową. Po przejściu etapu Pick Up, Twój 7-latek może wskoczyć na kolejny level: Clever, a po nim na Exam, który zapewni wolność językową i swobodne zdanie egzaminu językowego.

Jak wyglądają zajęcia?

Kiedy na innych lekcjach angielskiego dzieci ziewają z nudy i nie mogą doczekać się końca, u nas pickupowi uczniowie piszczą z ekscytacji, mają radość wyrysowaną na buziach i nie mogą uwierzyć, że zajęcia tak szybko minęły.

 • Zajęcia odbywają się raz w tygodniu i trwają 45 minut.
 • Godzina lekcyjna jest doskonale zaplanowana w każdej minucie zajęć.
 • Mamy autorskie scenariusze, wypełnione po brzegi zabawami, grami, zadaniami i projektami sensorycznymi. To oznacza, że na naszych kursach nie ma przestrzeni na nudę. Jest 100% zaangażowania z wypiekami na policzkach 🙂

Każda lekcja jest nie tylko przemyślana od A do Z, ale też dodatkowo bazuje na III głównych schematach:

I — GRY I ZABAWY z prezentacją słownictwa

Wiadomo, że dzieci potrzebują zabaw, aby się rozwijać. Dlatego w pierwszej części zajęć stawiamy na aktywność ruchową i dynamikę połączoną z poznawaniem nowych słówek i zwrotów. Na każdej lekcji mamy zaplanowanych sporo atrakcyjnych zabaw i gier, które zachęcają do mówienia po angielsku i uczą współpracy z innymi dziećmi. Dzięki licznym powtórzeniom mali kursanci w ruchu zapamiętują znacznie efektywniej niż dzieci siedzące na dywanie czy w ławkach.

Tym czynnościom towarzyszy nasza maskotka — małpka Picko pomagająca w nauce nowych wyrażeń i szlifowaniu akcentu.

II — KARTY PRACY

To krótkie odsapnięcie po sporej dawce ruchu w trakcie angażujących zabaw. Tutaj wykorzystujemy nasze autorskie karty pracy, które pozwalają doskonalić pracę rączek i  pisanie. Mamy zatem elementy do kolorowania, rysowania, naśladowanie pisania. W trakcie tej statycznej części lekcji lektor nieustannie komunikuje się z grupą po angielsku, aby w pełni oswajać ich z tym językiem.

W starszych grupach Pick Up wprowadziliśmy także czytanie globalne. Ten niesamowicie mądry system pozwala już 5-6-latkom podejmować swoje pierwsze próby czytania na głos.

III — PROJEKT SENSORYCZNY

To najbardziej spektakularna i wyczekiwana przez dzieci część zajęć. Z nieukrywaną ekscytacją podchodzą do wszelkich projektów sensorycznych, które zawsze związane są z omawianym tematem i stanowią integralną część zajęć. A co ciekawego robimy w ramach kursu?

Indyka z szyszki, kiedy omawiamy amerykańskie Święto Dziękczynienia. Pumpkin Jar, czyli słoik z pomarańczową puchnącą piankoliną, który dekorujemy w czarne elementy, jak przystało na Halloween. Pacynki z rękawiczek, ruchomych oczek, włóczek i drucików sensorycznych, kiedy tematem przewodnim jest rodzina. Bawimy się też oceanem z hydrożelu, pachnącą truskawką piankoliną, tradycyjną masą solną, piaskiem kinetycznym i mnóstwem innych materiałów, z których tworzymy cuda i pięknie pracujemy plastycznie i kreatywnie.

Najlepsze jest to, że nawet dzieci, które z natury są ciche i nieśmiałe, ożywiają się, gdy wiedzą, że idą na nasze lekcje angielskiego. Nowi rodzice często są zszokowani, jak bardzo ich pociechy czują ekscytację przed i po zajęciach. A my utwierdzamy ich w przekonaniu, że ta euforia nie znika nawet na kursie. Czy może być dla maluchów lepsze?

Jeśli masz dziecko w wieku 3-6 lat, mieszkasz w Rzeszowie i rozglądając się za szkołą językową, właśnie trafiłeś na nas, to już Ci gratulujemy 🙂 Bo oto znalazłeś idealne miejsce do rozwoju (nie tylko językowego) dla swojej pociechy. I co teraz?

Możesz od razu zapisać swoje dziecko na multisensoryczny kurs angielskiego, albo przetestować zajęcia, aby się przekonać, że warto zostać z nami na dłużej. Kliknij poniżej, wypełnij formularz i odbierz zaproszenie na lekcję próbną.