fbpx

Poznaj metodę Clever

Jeśli myślisz, że nasz kurs angielskiego dla dzieci w wieku 7-12 lat jest jednym z wielu, jakie są znane na rynku, to jesteś w błędzie. Nasz program dostosowaliśmy do współczesnych potrzeb dziecka. Co to oznacza?

Naszą misją jest nie tylko rozgadanie kursantów po angielsku, ale także zapewnienie im wiedzy o technikach poprawiających zapamiętywanie (m.in. poprzez English Code czy Zakładki Pamięci), a także sposobów na koncentrację i relaksację, które wprowadzą mózg w przyjemny stan.

CLEVER, czyli sprytny, to nic innego jak nasz autorski pomysł na mądre i ciekawe uczenie angielskiego. Wspierają nas w tym nowoczesne rozwiązania, skuteczne techniki nauczania i inteligentne technologie, które budują zaangażowanie uczniów i trzymają ich koncentrację na wysokim poziomie. 

Jak uczymy?

Bardzo poważnie wzięliśmy sobie do serca realizację misji rozgadania każdego kursanta. To dlatego przez większość lekcji prowokujemy uczniów do mówienia, aby było to dla nich jak najbardziej swobodne i naturalne, bez blokad i niepewności. W tym celu samodzielnie stworzyliśmy nasz system do nauki mówienia (m.in. BOX i English Code).

System BOX opiera się na uwielbianej przez dzieci grywalizacji. Mamy zatem kolorowe gry i zabawy językowe, które są świetnym pretekstem do mówienia po angielsku. Za poprawne odpowiedzi, a także wszelkie próby i chęci mówienia, dzieci wygrywają małe nagrody, a to motywuje je do sięgnięcia po więcej i jeszcze bardziej otwiera językowo. Możemy śmiało powiedzieć, że system BOX to rytuał, bez którego nie mogłaby się odbyć żadna lekcja.

ENGLISH CODE to nasz autorski pomysł pracy ze słówkami. Łączymy tutaj technikę zapamiętywania z fiszkami i kodowaniem kolorów. Z jednej strony trenujemy umysły, a z drugiej pozwalamy efektywniej zapamiętywać słówka i zwroty. W jaki sposób? Przez 6 powtórzeń. Raz w tygodniu każdy kursant dostaje zestaw fiszek o innym kolorze. Słówka należy przeczytać w systemie właśnie 6 powtórzeń (1 raz — na lekcji, 2. raz — wieczorem w domu, 3. raz — następnego dnia w domu, 4. raz — na kolejnej lekcji, 5. raz — miesiąc później na lekcji, 6 – 3 miesiące później na lekcji). Ta metoda utrwalania wiedzy jest tak skuteczna, że nasi kursanci wykorzystują ją do nauki innych przedmiotów.

Co warto wiedzieć o metodzie Clever?

  • Korzystamy z doskonałych podręczników National Geographic Learning. Materiały w nich są tak atrakcyjne i wciągające, że uczniowie poza poszerzaniem swojego angielskiego słownictwa, otrzymują również mnóstwo dodatkowej wiedzy o świecie, kosmosie, prehistorii i historii, a także fascynujących roślinach i zwierzętach.
  • Mamy idealnie opracowane i zaplanowane co do minuty zajęcia. Zadbaliśmy w nich nie tylko o jakość i efektywność zdobywania wiedzy, ale również o system powtórek, elementy ruchu, gimnastykę umysłu, a także techniki relaksacji i koncentracji wprowadzające uczniów w przyjemny stan odprężenia po intensywnej lekcji. 
  • Nad naszymi programami nauczania i pracą lektorów czuwają wspaniałe metodyczki — Kasia Tęcza i Jadzia Kuraś. Szkolenia wewnętrzne z nowoczesnych systemów nauczania, technik wspierających rozwój, najnowszych metod pracy z dziećmi, które organizują dla kadry, wznoszą naszą edukację na najwyższe poziomy. Szkoląc siebie, dajemy lepszą i wyższą jakość nauczania. 
  • Korzystamy z bezpiecznych technologii wspierających naukę zarówno w szkole, jak i w domu. Mając własną platformę online, uczniowie mogą w każdej chwili przyjemnie szlifować naukę angielskiego, powtarzać słówka i zwroty, a przede wszystkim mieć stały kontakt z językiem. 
  • Wartością dodaną do kursu jest uczenie dzieci się uczyć. Służą nam do tego efektywne, nowoczesne i skuteczne techniki zapamiętywania, robienia wartościowych notatek czy analizowania tekstu. Te umiejętności przydają się uczniom również do nauki innych przedmiotów, dzięki czemu mogą brylować nie tylko na szkolnych lekcjach angielskiego. 
  • Dbamy o dobry kontakt z rodzicami i utwierdzamy ich w przekonaniu, że dobrze inwestują pieniądze w rozwój pociech. To dlatego stworzyliśmy dziennik elektroniczny i newslettery dla rodziców, by byli na bieżąco i wiedzieli, co robimy na zajęciach, a także śledzili postępy dziecka.
  • Najambitniejszym z ambitnych proponujemy udział w prestiżowych egzaminach Cambridge. Jako autoryzowany Royal Assessment Center, pomagamy perfekcyjnie przygotować się do egzaminów Cambridge (już od 7. roku życia) i otrzymać upragniony certyfikat językowy otwierający w przyszłości wiele międzynarodowych drzwi (możliwość studiowania na wymarzonej uczelni czy znalezienie pracy w renomowanej firmie zagranicznej). 
  • Nauka angielskiego to jedno. Drugie to poznanie i posmakowanie kultury krajów anglojęzycznych. To dlatego w ramach okazjonalnych wydarzeń organizujemy tematyczne przyjęcia, takie jak: Halloween, Christmas Party, Movie Night czy Saint Patrick’s Day. Pozwalają nam one nie tylko przyjemnie i radośnie spędzić czas, ale też zintegrować się i jeszcze lepiej poznać.
  • Mamy dwie lokalizacje, aby kursanci i ich rodzice nie musieli pokonywać długich dystansów i stać w korkach, by do nas dotrzeć. Jesteśmy po obu stronach rzeki Wisłok, a to sprawia, że niemal z każdego miejsca w mieście, jest do nas całkiem blisko:

  w Centrum Rzeszowa — Union Jack przy ul. Ks. Jałowego 10 

             na Południu Rzeszowa — Pick Up przy ul. Strażackiej 25D

 

Jak wyglądają zajęcia?

W ramach kursu gwarantujemy o 45 godzin więcej lekcji niż w innych szkołach językowych. Tym sposobem Twoje dziecko skorzysta z aż 105 godzin intensywnych, przyjaznych i fascynujących zajęć.

Pracujemy według systemu 2+1. Spotykamy się raz w tygodniu na 3 lekcje po 45 minut. Obawiasz się, że to za dużo jak na raz? Nic z tych rzeczy. Testowaliśmy to przez wiele lat i widzimy, że dzieci przez to zyskują na efektywności i jeszcze więcej czerpią radości w trakcie zajęć. 

Co ciekawe każdą 3. godzinę lekcyjną przeznaczamy tylko i wyłącznie na konwersacje. To nasza święty czas na szlifowanie i doskonalenie swobodnego mówienia. Aby było przy tym radośnie i efektywnie, wprowadzamy elementy zabawy, gier, ćwiczenia w parach, a także uwielbiane przez kursantów techniki (takie jak np. „Information Gap”).

3 godziny lekcyjne pozwalają nam w pełni zaopiekować się dzieckiem, a rodzicom dają całkiem sporo świętego spokoju i oszczędność czasu na dojazdy.