fbpx

Co roku otrzymujemy mnóstwo pytań o nasze półkolonie od rzeszowskich rodziców, a część z nich się powtarza.

Oto najczęstsze z nich i nasze odpowiedzi:

1. W jakim wieku można zapisać dziecko na półkolonię?

W Union Jack, półkolonie przeznaczone są dla dzieci już od 4-go roku życia (warunkiem jest umiejętność korzystania z toalety), do 12-go roku życia. Nasz program jest tak zróżnicowany, że pozwala na to by w mega atrakcyjny sposób zagospodarować czas i tych dużych i małych!

2. Jaki jest koszt półkolonii, co wchodzi w jego skład?

Aktualny koszt za półkolonię wynosi 480 zł, nie zwlekajcie, bo cena promocyjna niedługo się kończy! Obecna cena półkolonii obejmuje wszystkie atrakcje, projekty, zajęcia językowe, wyjścia na halę, opiekę czwórki wychowawców i kierownika, drugie śniadanie, obiad, lokal w Rzeszowie przy ul. Jałowego oraz ubezpieczenie.

3. Jakie zajęcia mają dzieci?

Każdy turnus półkolonii oferuje – oprócz codziennych zajęć z języka angielskiego –  szeroki wachlarz zajęć manualnych i aktywności fizycznych, np nauka gry w szachy, nauka gry w siatkówkę, podstawy jogi, robienie organizerów na biurko, sadzenie kwiatów, zajęcia z dietetykiem, nauka obserwowania przez mikroskop i wiele, wiele innych! Sprawdź TUTAJ szczegółowy program.

4. Ile jest dzieci na półkolonii i ilu wychowawców?

Każda nasza półkolonia w Union Jack przyciąga masę osób chętnych, niestety liczba miejsc jest ograniczona. W tym roku jest to około 30 miejsc przy 3 lub 4 opiekunach (w zależności od ilości dzieci) plus osoby pomocnicze – animatorzy gier i zabaw. Zapisy już ruszyły a do końca kwietnia jest zniżka 😃

 

półkolonia rzeszów

5. Czy półkolonia jest również dla dzieci, które nie są uczniami Union Jack?

Oczywiście! Nasza szkoła jest przyjazna dla wszystkich! Mieścimy się w centrum Rzeszowa w bardzo bliskiej okolicy wszystkich urzędów rzeszowskich, dzięki czemu dzieci mieszkające nawet bardzo daleko, a których rodzice pracują w Urzędzie Wojewódzkim lub Marszałkowskim, czy też w Urzędzie Miasta często są naszymi podopiecznymi. Zapraszamy każde dziecko tak aby nie nudziło się na wakacjach.

6. Czy dzieci podzielone są na grupy? Jeśli tak to czy może być w grupie z innym dzieckiem które zna?

Tak, staramy się dzielić dzieci na 3 grupy wiekowe, jest to o tyle istotne, aby podczas zajęć językowych móc skupić się na trzech poziomach językowych. Jednak to są przecież wakacje i nie ma u nas żadnego przeciwskazania aby być w takiej grupie jakiej dziecko chce. W czasie wolnym oraz podczas wyjść dzieci z trzech grup tworzą jedną – Union Jack family.

7. Czy w cenie jest wyżywienie?

Jak najbardziej! W cenie każdego turnusu zapewniamy codziennie drugie śniadanie (drożdżówka oraz soczek) i obiad (jest to zazwyczaj drugie danie dostosowane do upodobań dzieci). Dodatkowo (w zależności od turnusu) częstujemy dzieci przysmakami, np. popcorn, sałatka owocowa, pudding. Mimo stale obecnej wody niegazowanej na miejscu, prosimy, aby dzieci przynosiły ze sobą bidon/ butelkę z wodą – i aby miały ją przy sobie na spacery i wycieczki. Mile widziany jest również własny przysmak, np jabłko.

8. Czy organizowane są zajęcia/atrakcje poza szkołą, na świeżym powietrzu?

Staramy się każdą wolną chwile spędzać na zewnątrz, łapiąc słoneczne promienie i organizując dzieciom czas. Mamy w programie wiele takich wyjść i zajęć na łonie natury w parku.

Dodatkowo wychodzimy na halę i do Kinder Planety oraz na kręgle do Kuli.

9. Czy jest jakiś rabat?

Obecnie zapisując dziecko dostają Państwo cenę promocyjną – 480 zł. Dodatkowo dla naszych stałych Półkolonistów, przy zapisie rodzeństwa lub na wiele turnusów również przewidziane są rabaty. Pamiętajcie, nic nie trwa wiecznie i nasza promocyjna oferta cenowa niedługo zniknie!

10. Czy dzieci mają ubezpieczenie?

Zarówno nasi wychowawcy jak i Półkoloniści są objęci ubezpieczeniem NNW – takim jak w szkole.

11. W jakich godzinach odbywają się półkolonie?

Półkolonie odbywają się  od poniedziałku do piątku od 6:45 do 16:30. Tak aby rodzic, który zaczyna pracę wcześnie mógł zdążyć do pracy. Często dzieci chcą przyjść jak najwcześniej i wyjść jak najpóźniej 😆

12. Czy dziecko może zostać odebrane przez babcię/dziadka?

Tak, jeżeli rodzic stosownie upoważni osobę. Można to zrobić wypełniając kartę zgłoszenia uczestnika – jest tam specjalna sekcja temu poświęcona.

13. Czy dzieci mogą wziąć ze sobą swoje telefony?

Mogą, ale Union Jack nie ponosi odpowiedzialności za sprzęt elektroniczny ani inne własne przedmioty. Trzeba szczególnie uważać kiedy wychodzimy gdzieś. Dzieci czasem zostawiają kurteczki czy plecaki, a nam nie zawsze się uda wszystkich dopilnować.

14. Gdzie odbywają się półkolonie ( adres szkoły, jak dojechać)

Zbiórka, odbiór jak i główna część zajęć dzieci odbywają się w naszej siedzibie przy ulicy Jałowego 10/7 nieopodal dworku Biskupa. Jest to tuż obok Galerii Rzeszów i Urzędu Marszałkowskiego TUTAJ znajdą Państwo mapę.

Jeśli mają Państwo jeszcze jakieś pytania, serdecznie zapraszamy do kontaktu.